Letní slunovrat

Letní slunovrat a jeho ohnivé energie i lásky čas

Screenshot 2022-06-07 at 08-51-32 Premium Photo Midsummer. young people in slavic clothes revolve around a fire in the midsummer

 

   Letní ohnivé energie dosáhnou vrcholu v okamžiku letního slunovratu – Xia Zhi. Yang bude v rámci své roční pouti na svém maximu. Je to magický čas spojený s řadou rituálů. Každý rituál nám dává prostor procítit emoce, které hluboce souvisí se změnou v našem životě. Umožňují nám vědomě prožít jistý životní přelom či předěl. Uzavřít určitou etapu a otevřít se nové fázi.

   Cílem a smyslem rituálů je propojit nás s tím, co nás přesahuje - životem, smrtí, vesmírem, přírodou... Rituál nám pomáhá vystoupit z každodennosti a spojit nás s námi samotnými nebo s ostatními lidmi skrze sdílení. Díky tomu nás svátky roku ukotvují v životě, poskytují nám záchytné body v jinak neustále se proměňující realitě. Možná je v současném světě potřebujeme víc než v minulých letech. Dovolte si prožít třeba ty, které se pojí s nadcházejícím slunovratem.

   Při letním slunovratu dopadají sluneční paprsky kolmo na obratník Raka. Na severní polokouli tak nastává nejdelší den a nejkratší noc. Magický čas, kdy převládají nebeské – yangové energie. Letos se tento okamžik odehraje v úterý 21. června v 11:14 středoevropského času. Není divu, že letní slunovrat je od pradávna spojen s celou řadou rituálů.