Tinktury

Tinktury YaoMedica se dávkují podle váhy. Kolik kilogramů člověk váží, tolik by měl užívat kapek za den. Pokud vážíte 60 kg, pak denní dávka je 60 kapek a ta se doporučuje rozdělit do dvou dávek: 30 kapek ráno a 30 kapek večer. Pokud dáváte 2 tinktury v jeden den, tak obvykle dáváme poloviční dávku jedné tinktury ráno a poloviční dávku druhé tinktury v podvečer. U akutních stavů dáváme klidně dvoj až trojnásobnou dávku. Tinktury, stejně jako houby, by se měly užívat na lačno. Tzn. minimální odstup od jídla je půl hodiny před jídlem, či hodinu po jídle. Pokud užíváte tinktury a houby, tak se dává nejprve tinktura a asi 15 minut po ní houby. A to celé na lačno. 

YaoMedica je řada alkoholových tinktur, které svým složením vycházejí z bylinných receptů tradiční čínské medicíny

Yao znamená „léčivka“ - bylinka, minerál nebo třeba škeble. Čínská medicína pro léčbu zdravotních obtíží málokdy používá jednotlivé bylinky samostatně, ale vždy v kombinaci několika druhů. Ty se společně vaří nebo macerují. Teprve jejich interakcí lze dosáhnout požadovaného účinku.

Způsobů zpracování Yao je v čínské fytoterapii několik. Nejčastěji se používají odvary, kdy se bylinky vaří cca 20 minut ve vodě. Další variantou jsou tabletky wan, kdy se Yao extrahují a lisují do malých kuliček. Tinktury (ve staré Číně nazývané též „medicinální vína“) jsou třetí formou zpracování, kdy se využívá účinků alkoholu. Využití alkoholu při výrobě tinktur má své opodstatnění. Pomáhá lépe extrahovat účinné látky z jednotlivých Yao a zároveň podporuje jejich vstřebávání do lidského organismu. Bylo zjištěno, že díky alkoholu dochází k vyloučení většího množství účinných látek než například při výrobě wanů.