Kopřiva list 40g

Kód: KOPRIVA-LIST
45 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Usušený kopřivový list, po usušení nevyvolává pálení a svědění, téměř nevoní a chutná slabě hořce. Kopřiva je známá pro svou schopnost čistit krev i tělo od škodlivin. Užívá se tisíce let k detoxikačním kůrám v podobě nálevu. K nálevu můžete použít jak bylinu sušenou, tak i čerstvě natrhanou nejlépa na jaře, když jsou čerstvé listy nejsilnější co do účinku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kopřiva list 40g

Usušený kopřivový list, po usušení nevyvolává pálení a svědění, téměř nevoní a chutná slabě hořce. Kopřiva je známá pro svou schopnost čistit krev i tělo od škodlivin. Užívá se tisíce let k detoxikačním kůrám v podobě nálevu a koupelí. Také je výborná k mytí či zábalům vlasů.  K nálevu můžete použít jak bylinu sušenou, tak i čerstvě natrhanou nejlépe na jaře, když jsou čerstvé listy nejsilnější co do účinku.

Nálev má žlutozelenou barvu, slabě voní a má mírně hořkou, ale ne nepříjemnou chuť.

Kontraindikace:

Ač je kopřiva celkem bezpečnou rostlinou, neměla by se užívat při otocích. Po měsíčním užívání je lépe udělat týdenní přestávku.

Příprava nálevu:

Jedna až dvě čajové lžičky se přelijí 1/4 litrem vroucí vody, nechají se v zakryté nádobě 15 minut odstát a scedí se. Nálev se připravuje vždy čerstvý. Pije se 1 - 2 x denně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Byliny jednodruhové
Doplněk stravy: Detox
obsah: 40g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: