TCM potřeby

Moxování (používá se též výraz požehování) je jednou z léčebných metod tradiční čínské medicíny. Moxa je tzv. doutník z pelyňku. Konec moxy se zapálí a tepelným účinkem se působí buď na jednotlivé akupunkturní body, nebo lze zahřívat určitou plochu či dráhu meridiánu. Na akupunkturní body se aplikuje teplo, které proniká kůží a aktivuje meridián. Terapeut může mohou nahřívat i napíchnutou akupunkturní jehlu pro posílení doplňujícího účinku. Moxu lze však snadno aplikovat i v domácím prostředí.

Gua sha je starodávná metoda, která slouží k vyhnání patogenu při nachlazení a ulevuje od bolestí pohybového aparátu. Postižená oblast se po natření olejem stimuluje třením destičkou až do vyvolání drobných podkožních výronků. Tím se postižená oblast prokrví a uvolní. V případě nachlazení třeme oblast zátylku, neboť tudy škodlivina nejčastěji proniká do těla.

Nejprodávanější

Moxa zhášečka
Moxa zhášečka
Skladem
Kód: 905
 
425 Kč
Moxové kužílky balené 42ks
 
300 Kč
2 položek celkem
Moxa zhášečka
425 Kč

Moxa zhášečka je praktická a estetická pomůcka pro zhášení moxovacích doutníků. Moxovací cigarety nebo doutníky nelze zhášet vodou neboť jsou po...

Kód: 905
Moxové kužílky balené 42ks
300 Kč

Moxové kužílky balené 42 ks. Lze je využít i v domácím prostředí.

Kód: 901