Moxové kužílky balené 42ks

Kód: 901
300 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Moxové kužílky balené 42 ks. Lze je využít i v domácím prostředí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Moxa - Haj , balené kužílky pelyňku

Balené kužílky pelyňku pro moxování.

Moxování (používá se též výraz požehování) je jednou z léčebných metod tradiční čínské medicíny a tvrdí se, že je ještě starší než akupunktura. Požehování se provádí spalováním upravených listů pelyňku (Arttemis vulgaris latifolia). Dostupné jsou moxovací doutníky či kužílky. Moxa má výrazný vliv na posílení funkcí organismu, na imunitu, upravuje zažívání a léčí bolesti pohybového aparátu. V českém jazyce vyšlo několik publikací o správném používání moxy. Po krátkém zaškolení nebo vysvětlení lze aplikovat i v domácích podmínkách.

Použití

Z plastového obalu vytlačíme přiloženým pístem jemný pelyňkový prášek a vytvarujeme jej do podoby kužílku. Položíme na kůži nad akupunkturní bod či oblast, na kterou chceme působit teplem a shora zapálíme. Kužílek volně prohořívá. Když se objeví pálení, kužílek nazvedneme lžičkou, kterou máme připravenou v ruce a poté opakovaně opatrně položíme na kůži. Při prohoření téměř ke kůži odebereme a na oblast položíme další kužílek a postup opakujeme.

Nebo můžeme vytvatovat pyramidku a tuto položit na kosmetický vatový tampon, který posypeme vrstvou soli.  Takto připravenou moxu položíme na akunkturní bod a zapálíme. Jakmile se bude pacientovi zdát, že pálí, jednoduše posuneme vatový tampon na jiný bod dokud pelyněk nevyhoří.

Balení obsahuje 42 ks

Složení: Pelyňěk (Artemisa argyi)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: TCM potřeby
obsah: 42 ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: