Co znamená nepříjemný zápach potu?

poceni

V podpaží, kolem bradavek, pupíku a genitálií se nacházejí zvláštní potní žlázy, tzv. "pachové žlázy". Ty vylučují podvědomý zápach - tělesný pach.

Pokud má člověk špatnou náladu, je tento pach nepříjemný (plní obrannou, odstrašující funkci zděděnou po zvířatech), pokud je nálada dobrá, je tomu naopak.

Je třeba vědět, že vůně čerstvého potu hraje důležitou roli v lásce. Vůně z hladce umytého podpaží je pro partnera silně vzrušující. To platí pro zdravé, kvetoucí mladé muže a ženy. Podle zvláštní "vůně lásky" muži a ženy na podvědomé úrovni rozpoznávají a vybírají si zástupce opačného pohlaví, kteří mají dobré zdraví, dobrou imunitu, vše je v normě s hormonálním pozadím, kteří jsou připraveni převzít odpovědnost za zrození a výchovu nové generace. Takto funguje příroda. Sekret vylučovaný těmito žlázami se mísí s potem a mnozí lidé pak říkají, že mám rád pot "svého muže", "pot své ženy".

 

Pocení reguluje metabolismus, udržuje rovnováhu vody a solí, odstraňuje toxické produkty škodlivé pro tělo a podílí se na termoregulaci. Při těžké svalové práci a v horkém počasí se pot stává jediným prostředkem ochrany našeho těla před přehřátím.

Naše tělo má obrovské množství potních žláz - až 3 miliony. Díky nim nedýcháme s vyplazeným jazykem jako psi a nesmočíme povrch těla slinami jako kočky.

Při tvorbě lidského pachu hraje kromě pachových žláz důležitou roli i kůže jako orgán vylučovací soustavy člověka. Při plnění této funkce jsou vedoucí potní a mazové žlázy.

V závislosti na věku člověka, jeho zdravotním stavu, vylučují potní žlázy kromě specifických aromatických sloučenin v průměru 98 % vody, 1 % rozpuštěné kuchyňské soli a 1 % - produkty látkové výměny (močovina, kyselina močová, amoniak), toxiny a strusky z krve. A procento těchto látek a sekretů pachových žláz se u mladých a zdravých lidí liší od sekretů starých a nemocných lidí, to můžeme zaznamenat i cítit.

Mazové žlázy vylučují během týdne 100 až 300 g kožního tuku. Obsahuje cholesterol, bílkoviny, mastné kyseliny, soli a také toxiny a škodliviny, které se do mazové žlázy dostaly z krve. Tyto sekrety jsou výbornou živnou půdou pro různé bakterie.

Proto při zanedbaných stádiích zahlenění a nedodržování vnitřní a vnější hygieny organismu neustále vychází z povrchu lidského těla nepříjemný zápach.

Ve snaze zbavit se ho se člověk několikrát denně sprchuje a zkouší nové a nové deodoranty.

Několik hodin po další sprše je však zápach opět cítit. Pak se používají antiperspiranty - ty, které blokují pocení po dobu 24 nebo 48, nebo ještě hůře 72 hodin.

Dokážete si to představit? Tělo se opravdu chce zbavit toho, co nepotřebuje, a tak se rozhodne "to" vypustit přes kůži (kůži se také říká třetí ledvina). Jenže "chytrý" majitel či majitelka se rozhodli jinak a zazdili (na 24-72 hodin) potní žlázy. A organismus si musí najít místo pro nevytvořenou špínu uvnitř sebe. A "udělá si zásobárnu odpadků" v tkáních nejbližšího neživotného orgánu. Například: nevyloučená špína z podpaží si najde místo a uchová se "do lepších časů" - v ženském prsu.

Názorným příkladem neživotných orgánů a tkání pro naše tělo budou klouby - kde se ukládají solné usazeniny, a ženská reprodukční soustava (novotvary, v nichž se mohou vyvinout zhoubné procesy). Právě tyto orgány trpí jako první u lidí s počínajícími zdravotními problémy.

Zápach potu a tělesný pach, stejně jako zápach moči, odpovídá zápachu a stavu vnitřních tekutin našeho těla - krve, lymfy, mezibuněčné tekutiny atd. A ty zase závisí na stavu střev, jejich čistotě a látkách, které se ze střev dostávají do krve a lymfy. Tím se kruh uzavírá a dostáváme se k tématu: "Obecná ekologie našeho organismu".

Intenzita pocení a zápach potu závisí na struskovitosti tělesných tkání, čistotě střev, schopnosti ledvin a jater neutralizovat a vylučovat toxiny.

Abychom se zbavili nadměrného pocení a štiplavého zápachu potu, je vhodné provést detoxikaci celého těla včetně antiparazitárního programu.